W uzupełnieniu
do wpisu:
TV w Internecie
oglądam więcej niż sporadycznie ale dziś chciałem pooglądać
mecz Barcelona vs Chelsea i nie potrafiłem uruchomić sopcasta.
Ostatecznie zadziałał sposób podany na blogu
Mateusza Wójcika,
tj. poprzez uruchomienie skryptu (lekko zmieniony przez dodanie
if-then-else-fi
):
#!/bin/bash if [ $1 ] then sp-sc $1 3908 8908 > /dev/null & echo "Poczekaj 20 sekund na scachowanie danych i otworzenie odtwarzacza..." sleep 20 mplayer http://localhost:8908/tv.asf echo "Zamykanie polaczenia..." killall sp-sc else echo "Podaj kanał..." fi
Adres kanału znalazłem na stronie http://www.soccer-live.pl/
.
Skrypt Erika Möllera , którego używałem do ładowania zdjęć na WikiCommons przestał działać. Konsultacja na stronie wykazała, że jest outdated and should be considered deprecated and useless. Program proponowany w zamian nie podoba mi się. Może i jest dobry, ale zbytnio się różni od poprzedniego a ja nie mam czasu go rozgryzać. Znalazłem za to poprawioną wersję skryptu Möllera, która działa, tutaj (lub tutaj).
Jest ciągle problem z kodowaniem (używam domyślnie ISO-8859-2), bo po przesłaniu na WC tekst jest niepoprawnie zakodowany. Metodą prób i błędów ustaliłem, że działa dopisanie na początku skryptu czegoś takiego:
binmode( STDOUT, ':utf8' ); use open IN => ':encoding(iso-8859-2)'; ## I am using legacy encoding, ha! use open OUT => ':utf8'; ## write utf8
Opis zdjęcia w pliku tekstowym jest w ISO, po przesłaniu na WC kodowanie jest OK. Próbowałem wysyłać pliki kodowane jako UTF-8, ale to też nie działało (mój perl jest w wersji v5.8.8).
Rysunek obok znalazłem przypadkiem. Ktoś skopiował moje zdjęcie z flickr.com na WC dodając zabawny opis...
Przy okazji ustaliłem jak przejść do ,,trybu UTF'' otwierając nowy plik w Emacs:
C-x C-m f utf-8