Katalog polskiej muzyki akordeonowej/Catalogue of Polish accordion music

The catalogue contains 694 compositions and 101 composers.


Augustyn Rafał

* Atlantyda I na orkiestrę, 1979 * Atlantyda II na wielką orkiestrę i chór, 1983

Baculewski Krzysztof

* Suite de cheminée, 1984

Bargielski Zbigniew

* Hipopotamy, 1980 * Traumvogel, 1980 * Zapfenstreich, 1980 * Gemalte Wolken, 1982 * Gespräch mit einem Schatten, 1982 * Abschiedsnacht, 1983 * Drei Polnische Suiten, 1984 * Schwarzer Spiegel, 1984 * Garten der Leidenschaften, 1985 * Versunkene Flamme, 1985 * Kurzbericht aus der Wienerwald, 1986 * Suite der Tänze und Lieder, 1986 * Arie mit Couplet, 1987 * Grazer Variationen, 1987 * Labirynth, 1987 * Kalejdoskop, 1988 * Im Niemansland, 1989 * Cha-ord, 1990 * Egad, 1990 * Klangzucht, 1990 * Koncert potrójny, 1994 * Młyn dźwiękowy, 1991 * Klangmüle, 1991 * Im Niemandsland, 1989 * CHA-ORD, 1990 * Tanz am Rande des Lichtes, 1995 * Tango, 1997 * Tango, 1997 * Jeux a trois, 2003

Bauer Jerzy

* Play serious to make fun..., 1990

Bogusławski Edward

* Divertimento II, 1981 * Trzy postludia, 1982 * Capriccioso, 1985 * Concerto per accordeono, batteria e archi, 1985 * Divertimento III, 1986 * Continuo I, 1987 * Continuo II, 1988 * Musica per Ensamble d’Accord, 1989 * Etiudy, 1993 * Etiudy dziecięce, 1993 * Miniatury I–III (1991–1993), 1993 * Adagio e vivo, 1996 * Pieśni Safony, 1998 * Impromtu II A, 1999 * ,

Bortnowski Marcin

* Epitafium pamięci Andrzeja Krzanowskiego, 1991 * Fantazja, 1992 * Muzyka nienazwana na orkiestrę, 1994 * Litania-wersja B, 1995 * Koncert na akordeon i orkiestrę kameralną, 1996 * Pieśni do słów G. Apollinaire’a, 1996 * Music for..., 1997 * Music in Lent, 2000 * Suita snów, 1998 * Kawałki światła, 2003

Buczek Barbara

* Les sons esotériques, 1989

Bujnowski Jacek

* Wariacje na temat Paganiniego, 1992

Bury Grzegorz

* L’ espace du dedans, 1989

Chołoniewski Marek

* Follow Salzach, 1989 * Like Breathing, 1991

Cienciała Wiesław

* Cadenza, 1988 * Short Story, 1989 * Variants nr 2 [wersja II], 1996

Czarnecka Wiesława

* Music A, 1982

Czyż Henryk

* Inge Bartsch, opera, 1981

Derus Henryk

* Tercet, 1986 * Spotkanie z Muzą, 1991 * Retrospekcja, 1994

Dobrowolski Andrzej

* Muzyka na 3 akordeony, harmonijkę ustną i perkusję, 1977

Dowlasz Bogdan

* Scherzino, 1972 * Cztery rytmy folklorystyczne, 1973 * Suita nr 1, 1973 * Cztery rytmy folklorystyczne, 1976 * Wariacje na temat piosenki dziecięcej „Mało nas”, 1978 * Wariacje na temat piosenki „Mam chusteczkę”, 1979 * Bajki na dobranoc, 1982 * Concertino, 1982 * Suita nr 2 – Opus sectile, 1982 * Tańce robotów, 1982 * Osiem miniatur (Rozmowa, Zagadka, Lustrzane zajączki, Im dalej w las, Etiuda, Mój stary budzik, Walc, Ballada), 1983 * Palindrom, 1983 * Wariacje na temat piosenki „Zima zła”, 1985 * Triada (Walc, Tango, Folk-time), 1986 * Postscriptum, 1987 * Scherenschnitt, 1987 * Sonatina capricciosa, 1987 * Drei Kinderspiele, 1988 * Drei polnische Tänze, 1988 * In einem alten Schloß, 1988 * Sommer auf dem Lande, 1988 * Sonatina minima, 1988 * Walzer für die Oma, 1988 * Ab hoc et ab hac, 1989 * Śpiewające ryby, 1990 * Dialogus musarum, 1991 * Die singenden Fische, 1994 * Fresk, 1994 * Toccata, 1994 * Ballada, 1995 * Sonoris, 1995 * Koncert na akordeon i małą orkiestrę, 1997 * Es-Es-A Sanok 2000 – Logo na kwintet i orkiestrę akordeonową, 2000 * Cień Paderewskiego, 2007 * Playstation, 2006 * Accosoftplay, 2003 * Con sequenza, 2005 * Cordi in vento, 2005

Dubaj Mariusz

* Inwencja (1992–1996), 1996

Duchnowski Cezary

* Monada I (wersja I), 2001

Dulian Janusz

* Romanza, rondo brillante con spirito, 1983 * Sonata nr 3, 1983

Długosz Magdalena

* Mitclan, 1988 * DesAcordaR, 2008

Fotek Jan

* Wisło moja (prafrazy ludowe), 1989

Gajewski Jaromir

* Miniatura, 2000

Garr Wiesława Alicja

* Komninek zgasł, opera bardzo komiczna, 1975

Gordiejuk Marian

* Tren, 1991 * Dialogi, 1997 * Con vigore e con dolore, 1999 * Dialogi II, 2000

Grudzień Jacek

* Kamienne echa, 1983

Grudziński Czesław

* Sonatina, 1955 * Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Fantazja, 1969 * 10 preludiów, 1974

Gryka Aleksandra

* Lien-al., 2000 * (1”) exists as...(1”), 2001

Hawel Jan Wincenty

* Concertino per cinque esecutori, 1983

Hosza Andrzej

* Muzyka na akordeon, 1983

Hundziak Andrzej

* Chorał, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Mała fuga, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Suita sędziejowicka, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji , 1960 * Solo koncertowe, 1965 * Śpiewy i rytmy (6 miniatur: Chorał, Melodia, Rytmy, Studium w basie, Żart, Fantazja), 1965 * Fantazja, 1969 * Mała suita, 1974 * Solo da concerto, 1993

Indyk Zbigniew

* Jeden raz, 1983

Kaczorowski Sławomir

* Unity-form, 1982 * Impressio, 1984 * Koncert na akordeon i orkiestrę kameralną, 1987 * Pezzo alla tango, 1993 * Impresja, 1994 * Pezzo alla tango, 1995 * Scherzino, 1997 * Impromtu, 1998 * Chain, 2006 * Kolorowe sny, 2003 * Ragtime III (wersja III), 2000 * Pezzo alla tango (wersja III), 1995

Kalemba Zbigniew

* Pięć etiud jazzujących, * Wesoła suita,

Kaszuba Barbara

* Katarynka, 1995 * Piccola suite da camera (na 3 instrumenty melodyczne, instrument harmoniczny, i instrumenty Orffa), 1996 * Nas-troje, 1997 * Sześć etiud, 1999 * Skrzyp-ak, 2000 * Tanezzo, 2002 * Sześć Etiud, 2003 * Wariacje na temat Mozarta, 2004

Knittel Krzysztof

* Trzy kasety dla trzech wykonawców, 1986

Kolasiński Jerzy

* Adagio, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Fughetta, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Mikroby, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Nad stawem, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Piosenka rekruta, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960

Kotuk Tadeusz

* Transludium, 1993 * Utwór na klawesyn i akordeon, 1993 * Muzyka z podziemia, 1995

Koźlik Zbigniew

* Variants 1–6, 1982 * Pastorałki i kolędy, 1989

Krajewski Sebastian

* Preludium w skali Śri, 1996 * Preludium w skali Śri, 1996

Krauze Zygmunt

* Folk Music, 1972 * Fête galante et pastorale, 1975 * Koncert na fortepian i orkiestrę, 1976 * Suite de danses et de chansons na klawesyn i orkiestrę, 1977 * Gwiazda, opera kameralna, 1980 * Arabesque na fortepian i orkiestrę, 1983 * Fête galante et pastorale (II wersja), 1984 * Blanc et Rouge na 4 orkiestry dęte, 2 orkiestry mandolinowe, 2 orkiestry akordeonowe i 6 perkusistów, 1985 * La riviere souterraine, 1987 * Bal w operze, 2006

Krupowicz Stanisław

* Easter Disloyality of CD, happening na dowolny zbiór instrumentów, 1982

Krzanowska Grażyna

* Zabawy dziecięce (Deszczowy poranek, Taniec Gapy, Wycinanki, Domino, Pierwszy tornister, Gonitwa dookoła stołu, Niesforne wrotki, Bajka, Fantazje dziecięce), 1979 * Rapsodia, 1983 * Sonata breve, 1983 * Fantazja w czterech częściach, 1984

Krzanowski Andrzej

* Preludium, 1970 * Taniec, 1970 * Sonata, 1972 * Kanony, 1973 * Studium I, 1973 * Audycja III, 1974 * Studium II, 1974 * Audycja IV, 1975 * Fuga-fantazja nr 1, 1975 * Fuga-fantazja nr 2, 1975 * Nokturn, preludium i fuga, 1975 * Studium III, 1975 * Symfonia koncertująca, 1975 * Tryptyk, 1975 * Studium V, 1976 * Audycja V, opera w 20 scenach, 1977 * Suita z Audycji V na sopran, chór i zespół instrumentalny, 1977 * Transpainting, spektakl audiowizualny, 1977 * Concerto, wersja koncertowa Transpainting, 1978 * Studium IV, 1978 * Chorał, 1979 * Cztery bagatele, 1979 * Katedra, 1979 * Nokturn i scherzo, 1979 * Oda, 1979 * Sonatina nr 1, 1979 * Tryptyk, 1979 * Trzy medytacje, 1979 * Alkagran czyli jedno miejsce na prawym brzegu Wisły, 1980 * Chorał, 1980 * Sonata di concerto, 1980 * Taniec góralski, 1980 * Toccata, 1980 * Trzy utwory, 1980 * 11 utworów na orkiestrę dziecięcą, 1981 * Wiatr echo niesie po polanie, 1981 * Wiatr echo niesie po polanie – wersja B, 1981 * Impresje zimowe, 1982 * Kalangra (20 utworów dla dzieci), 1982 * Adagio, 1983 * Capriccio, 1983 * Impresje wiosenne, 1983 * Preludium i kaprys, 1983 * Reminiscenza, 1983 * Trifle, 1983 * Rapsodia, 1983 * Sonata breve, 1983 * Impresje lata, 1984 * Larghetto, 1984 * Niech żyje i wzrasta, 1984 * Relief I, 1984 * Fantazja w czterech częściach, 1984 * Relief II, 1985 * Trzy etiudy, 1985 * Divertimento, 1986 * Impresje jesienne (na akordeon basowy), 1986 * Relief VI (na akordeon basowy), 1986 * Chocholi taniec, 1987 * Cztery nowele, 1987 * K-2, 1987 * Music for 11 Accordions, 1987 * Nokturn, 1987 * Ponad tęczą, 1987 * Sonata nr 2, 1987 * Sonatina nr 2, 1987 * Gakkaj (5 utworów dla dzieci: Kanon, Wspomnienie z Grecji, Marzenie, W lasku, Joy-stick), 1988 * Pejzaż sentymentalny, 1988 * Relief VII, 1988 * Trzy małe preludia, 1988 * Une petite pluie á Urmatt (Deszczyk w Urmatt), 1988 * Divertimento, 1986

Krzyżanowski Marcin

* Finees II, 1988

Książek Przemysław

* Fantasia per fisarmonica e orchestra, 1993 * Sonatina, 1994 * Burlesca, 1995 * Sinfonia barbaria, 1995 * Irga, * Media Luna, * Concerto Breve nr 1, * Concerto Breve nr 2, * Obsessio,

Lasoń Aleksander

* Concerto „Harmonium”, 2000

Majkusiak Mikołaj

* Żywioły, 2001 * Concerto Classico, 2001 * Paura, 2001 * FisConcerto, 2007 * Concerto nevrotico, 2005 * Concerto nevrotico, 2005 * Concerto in E, 2005

Markowska Jolanta

* Postludium, 1985 * Nokturn, 1995

Mitscha Adam

* Suita, 1961 * Obrazki śląskie (Sucha lipka, Patyjok, U sąsiada, Sikoreczka, Taniec), 1963 * Miniatury, 1968

Moc Michał

* Wicher, 1991 * Wariacje na temat kolędy „Bracia patrzcie jeno”, 1992 * Krótka ... zabawa między trzema osobami, 1994 * Rapsodia amerykańska, 1994 * Arka Noego, 1995 * Trzy miniatury, 1995 * Pięciu dzielnych Apaczów, 1996 * Sen rusałki, 1996 * Taniec polski na akordeon i orkiestrę kameralną, 1996 * Betelgeuse, 2000 * Per Aspera, * Chordalians & Chordaliens, 2004 * Chipset, 2005 * Sześć miniatur, 2003 * Trio sonata „Jantar”, 1997 * Fantazja, 1999 * Accordella, 2000 * Hommage a Astor Piazzolla, 2000

Moryto Stanisław

* A tre, 1984 * Conductus, 1987 * A due, 1988 * E-la, 1989 * Tryglif, 1993

Moss Piotr

* Demarches, 1984 * Form II, 1986 * Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową, 1987 * Regards eloignées, 1987 * Musik einer Sommernacht, 1989 * Quartettino, 1990

Mądrawski Jerzy

* Suita dziecięca nr 1, 1986 * Suita dziecięca nr 2, 1987 * Wariacje na temat melodii starofrancuskiej, 1987 * Trzy medytacje, 1988 * Muzyka czasu i przestrzeni, 1990 * Trzy medytacje, 1996 * Suita dziecięca nr 3, 2007

Naklicki Krzysztof

* Andante „Niedźwiedź” i  Kanon na orkiestrę akordeonową, 2001 * Jubilate Deo, 2001 * Allegro scherzando, 1991 * ABA, 1991 * Suita zimowa, 2002 * Divertimento czyli trzy piosenki dziecięce w stylu klasycznym, 1990 * Dwie piosenki kaszubskie (Ach mój wianku, Wróbelek), 1992 * Krótka msza dziecieca, 1993 * Jubilate, 2001 * Kanon, 1998 * Andante, Niedźwiedź i Kanon, 2001 * Szkice, 2007 * Trzy sonatiny, * Utwory pedagogiczne (Suita nr 4, Suita nr 5, Wariacje na temat kaszubskiej melodii ludowej „Szedł raz stary przez wieś”, Wariacje na temat kaszubskiej melodii ludowej „Starość nie radość”), 2003 * Album kaszubski(Do Pucka po śledzia, Szewc, Na kamyku siedziała, Ze Strzelna, Wariacje na temat kaszubskiej melodii „Zaloty przy studni”, Oczekiwanie, Rybacy, na morze!), 2003 * Suita nr 1, 2002 * Suita nr 2, 2002 * Od pierwszej lekcji gram na akordeonie, 2004 * Toccata, 2003 * Staccato grazioso, 2003 * Suita zimowa, 2003 * Tryptyk kaszubski, 2004 * Kołysanka, 2004 * Toccata, 2004 * Toccata, 2004

Natanson Tadeusz

* Concertino, 1966 * Preludium, gawot i fuga, 1966

Niziurski Mirosław

* Pierścień wielkiej damy, 1988 * Tryptyk barokowy, 1994 * Suita, 1995 * Sonata, 1996 * Sonatina nr 1, 1997 * Serenada na akordeon i orkiestrę smyczkową, 1998 * Sonatina piccola, 1998 * Etiudy–obrazki, 1999 * Sonata nr 2, 2000 * Koncert na akordeon, trąbki, smyczki i perkusję, 2001 * Sonata nr 3, 2006 * Preludia, 2006 * Suita chińska, 2002

Nowacki Zdzisław

* Preludium, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Trio, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Walc, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960

Nowak Wojciech

* UFO, 1982 * Duo, 1987 * Trio, 1988 * Pneumatofania (Communio na uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 1991

Olczak Krzysztof

* Taniec, 1976 * Manualiter, 1977 * Fantasmagorie, 1978 * Sonatina nr 1, 1979 * Deszczyk, 1980 * Maestoso mesto-postludium, 1980 * Letnia suita , 1980 * Zimowa suita, 1980 * Pozymk, 1982 * Berceuse, 1984 * Kantata, 1984 * Rząpielnik czyli szkicownik z Pomorza (Nasza nënka, Szewc, Kôwôl, Rëbacki tonc, Dzëk, Naspik), 1984 * Preludium i fuga (1976–1985), 1985 * Rondino, 1985 * Sonatina nr 2, 1985 * Belt the bellow, 1986 * Intervals, 1987 * Trio, 1987 * Koncert na akordeon i orkiestrę, 1989 * Piosenka o Panu Tralalińskim, 1989 * Concerto grosso, 1990 * Suita dziecięca nr 3, 1993 * Anioły ciemności, 1998 * Intrada kościerska, 1998 * Kantata starogardzka na sopran, tenor, chór i orkiestrę kameralną, 1998 * Wariacje na temat islandzkiej piosenki dziecięcej „Goba mamma”, 2003 * Bahar Miayad, 2007 * Trzy Etiudy, 2000 * Anioły ciemności, 2002 * Illur laekur eda heimasetan, 2003 * Expedition, 2004

Osada Ryszard

* E-motion, 2001 * Emotions, 2002

Paciorek Cezary

* Sonatina, 1993

Paciorek Grażyna

* Muzyka napotkana, 1990

Penherski Zbigniew

* Łatwe utwory (Scherzo, Smutny walc, Wprawka, Etiuda, Marsz), 1962 * Muzyka uliczna, 1966 * 3 recitativi, 1987 * Intermezzo, 1990

Podobiński Józef

* Suita na akordeon i orkiestrę, 1974

Precz Bogdan

* 3-3-2, 1986 * Fantasia polacca, 1987 * Acco-duo, 1988 * Fusion, 1988 * Sonata no. 1, 1989 * Suite para niños no. 1, 1989 * Preambolo e toccata, 1990 * Suite para niños no. 2, 1990 * Opowieść starego lirnika, 1991 * Suite para niños no. 3, 1991 * Tryphtongos, 1991 * Concert, 1992 * Grafeld’s Impression, 1993 * Six Studies, 1993 * Sonata no. 2, 1993 * Suite para niños no. 4, 1993 * Danza de la vida, 1994 * Twelve in four – Painting Music Joan Miro III, 1994

Przybylski Bronisław Kazimierz

* Trzy utwory (Scherzo, Adagio, Rondo), 1963 * Scherzo concertante, 1965 * Mikroświatek (Kwiaty ogrodowe – suita, Kwiaty polne – suita, Piotruś idzie do szkoły – temat z wariacjami, Na łące – suita), 1967 * Allegro, 1970 * Variabile, 1970 * Die Spinnerin (Variationen über ein Thema von Stanisław Moniuszko), 1972 * Concerto polacco, 1973 * La follia, 1974 * Pory roku (Idzie zima do morza, Zbudź się, misiu! Pieśń pastuszka, Wakacje, wakacje! Łódeczka z kory, Z harcerzami na wycieczkę, Pożegnanie listka z drzewem, Papierowe latawce, Do widzenia, jaskółeczko! Taniec śnieżynek, Zabawy na śniegu, Sanna z dzwoneczkami!), 1976 * Bajki (Uparty osiołek, Jaś i Małgosia, Kot w butach, O krasnoludkach, Zaczarowana królewna, Dzielny rycerz, Brzydkie kaczątko), 1977 * Toccatina, 1977 * Asteroidy, 1978 * Katzenmusik (kleine Suite), 1978 * Kleine Spartakiade (5 leichte Etüden), 1978 * Miniaturen (12 leichte Stücke), 1978 * Tastiera for four keyboard Instruments, 1978 * Vögel (7 leichte Stücke), 1978 * Ostinato, 1980 * Quasi una sonata, 1980 * Quasi una sonata, 1980 * Scherzino, 1980 * Melody, 1981 * Song, 1981 * The Narrow Path, 1981 * Klingenthaler Impressionen, 1982 * Aus einer Kindheit (7 Impressionen zu den Klingenthaler Harmonikatage), 1983 * Concertino, 1983 * Drei Sonatinen (Sonatina giocosa, Sonatina scherzina, Sonatina burlesca), 1983 * Play 1–5, 1983 * Play for Two, 1984 * Metamorphosen, 1985 * Bimodal-piece, 1986 * Concerto classico per fisarmonica e orchestra, 1986 * Constellation DDHE, 1986 * Modal-piece 1, 1986 * Modal-piece 2, 1986 * Trio, 1986 * Double-play, 1987 * Fünf Studien, 1987 * Rondinella, 1987 * ...wieder zu Staub werden, 1988 * A. B. Sonata, 1988 * Burleske, 1988 * Holidays (5 leichte Stücke), 1988 * Night Music, 1988 * Ständchen, 1988 * Albertinum für 10 Harmonieinstrumente, 1989 * Windmühlen, 1994 * Arabeska, 1995 * Begegnungen, 1995 * Cztery wspomnienia lata, 1995 * Die Eisenbahn, Variationen über ein Kinderliedchen, 1995 * From Over for Violin (Cello) and Harmonietta, 1995 * From Over, Version 2 for Violin (Cello) and Accordion Ensemble, 1995 * Katedra w Oliwie, 1995 * Logo, 1995 * Maskerade (7 kleine Etüden in Variationsform), 1995 * Prząśniczka, 1995 * Rondino, 1995 * Sceny biblijne, 1995 * Sonatina piccola, 1995 * Suita tańców polskich, 1995 * Tancerka z porcelany, 1995 * Trzy interludia, 1995 * Trzy nocne obrazki, 1995 * Trzy postludia, 1995 * Trzy preludia, 1995 * Śpiący niedźwiedź, 1995 * 24 Capriccia, 1996 * 24 Studi piccoli, 1996 * Cadenza, 1996 * Modus, 1996 * Sonatina burletta, 1996 * Sonatina fantasia, 1996 * Sonatina polifonica, 1996 * Sonatina ritmica, 1996 * Sonatina rustica, 1996 * Sonatina sopresa, 1996 * Sonatina velocita, 1996 * Sonatina vigorosa, 1996 * Blaue Hortensie, 1998 * Flashbacks, Version for Chamber Ensemble, 1998 * Flashbacks, Version 2, 1998 * Re-Construction for Accordion and Orchestra, 1999 * Deja vu Quintette, 2000 * For Young Persons, 2000 * A Little Autumnal Music, 2001 * In the Magic Forest, 2001 * The Cockchafers, 2001 * From the Life, Triptych for concert-accordion and string quartet), 2002 * Supernova, 2001 * Progress, 2001 * Movement I, * Movement II, * Little Concerto, * Children Concerto, * Dominique - małe wariacje na akordeon, * A-Na-Capri, * Italian Summer, * So small..., * Italian delicatessen, * The Life if May-Bugs, * Masurian Lakes, * Atma-Multiplay, * Astral Con-tact, * Sunrise AC, * Atlantic AC, * Tańce dworskie, * Tańce dworskie, * Tańce dworskie, * Tańce dworskie, * Tańce dworskie, * Tańce dworskie, * Verwandlung 70, * The New Astral Con-tact, * Cztery nokturny kurpiowskie, * Cztery nokturny kurpiowskie, * Concert Music, * Night Birds, * Night Birds, * Night Birds, * Night Birds, * The Night Flight, * Sun Plays, * Interval Games, * Four Colour of the Sky, * Morning in the Garden, * Danza capricciosa, * Heilige Nacht, * Vier Sonatinen, * Epiphaneia, 2003 * Signs, 2003 * Frülingsblumen (Wiosenne kwiaty), 2000 * Bei den Heinzelmännchen (U krasnoludków), 2000 * Ein Frülingstag (Wiosenny dzień), 2000 * Windmühlen (Wiatraki), 1994 * Die Eisenbahn (Pociąg), 1995 * Maskerade (Maskarada), 2000 * Für junge Leute (Dla młodych), 2000 * Die Käfer (Chrząszcze), 1999 * Rotkäpchen (Czerwony Kapturek), 2002 * Am Morgen (O poranku) – Sceny z życia rodzinnego), 2001 * Imaginary Dances, 2002 * Autumn Multiplay, 1994 * Im Zauberwald (W zaczarowanym lesie), 2001 * Sonatina Danza, 2001 * Sonatina Replica, 2001 * Sonatina Alternata, 2002 * Sonatina Toccatina, 2002 * Sonatina Parodia, 2002 * Pavana. Variationen über ein Thema von Luis Milán , 2001 * Galant. Variationen über einen altfranzösischen Volkstanz, 2001 * Chaconne, 2000 * Il tempo, 2001 * Sonatina Giocosa, 2001 * Sonatina Sonatina Capricciosa, 2001 * Sonatina Sonatina Illusoria, 2001 * Sonatina Festiva, 2001 * Eine Kleine Herbstmusik (Mała muzyka jesienna), 2001 * Vier Stücke (Cztery Utwory), 2001 * Seereise (Podróż morska, 2001 * Exoten, 2001 * Im Sonnenschein (W promieniach słońca), 2001 * My Family, 2001 * Little Preludes, 2001 * Complesso, 2003 * Combi, 2003

Puchalska Barbara

* Sonata breve, 1987

Pyzik Kazimierz

* The Parts, 1979 * Action, 1982 * Action II z dyrygentem i bez dyrygenta attacca, 1983 * Canzona in F cis, 1984 * Holomorfic Figures, 1987 * Cykl 3, 1988 * Deferens, 1991 * SiPs, 1991 * Cantata In Honorem Ioanni Brosci Curzeloviensis „Magna et vasta est rerum univeritas”, 2000 * Halucynacja nr 4, 1999

Rabiński Jacek

* Il vento sferza, 1986 * Erschaffungtanz, 1989 * Tanz des Lebens, 1989 * Totentanz, 1989 * Fontaine de joie, 1990 * Joie de vivre, 1991 * Rosa dei venti, 1994 * Vento in calma, 1995 * Jeux pour deux, 1996

Radkiewicz Wiska

* To Whom it May Concern, 1983

Rentowski Wiesław

* Two Faces, 1983 * Por dia de anos, 1987 * Wayang, dla 19 wykonawców, 1989

Rudziński Witold

* Chłopi, opera, 1972

Rudziński Zbigniew

* Trzy portrety romantyczne, 1980

Rychlik Józef

* Buciki, 1993

Sawa Marian

* Suita, 1990 * Sekwens, 1995 * Sonatina, 1995

Schaeffer Bogusław

* Koncert na akordeon i orkiestrę, 1985 * Summer Music, 1989 * Two, 1989 * Image sonore, 2000 * Image Sonore, 2000 * Image Sonore II, 2000

Sielicki Edward

* Trio-sonata, 1986 * Micrologus, 1987 * Baila, 2000 * Fantazja polimorficzna, 2000

Skołyszewski Franciszek

* Krakowiaki, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960 * Polka, w: L. Puchnowski, Szkoła miechowania i artykulacji, 1960

Stradomski Rafał

* Forma I, 1988 * Forma I, 1988

Stępniewska Katarzyna

* Sny, 1994 * Lot nad doliną, 2005

Szczyrba Jerzy

* Koncert na akordeon i orkiestrę, 1993 * Suita taneczna, 1997 * Duety akordeonowe (Rock, Samba, Galop),

Szeligowski Aleksander Robert

* Kantylena i fugato, 1976 * Koncert dziecięcy w starym stylu, 1976 * Suita, 1977 * Allegro, 1980

Szerniewicz Jerzy

* Studium, 1983 * Malmaison, 1984 * Motyvox, 1984 * Scolex, 1984

Szreder Maria

* Pranayama, 1988 * Aleja sfinksów, 1989

Szwajgier Krzysztof

* Na bosaka, opera kameralna, 1983

Słowiński Władysław

* Translacja, 1990

Tesarowicz Szczepan

* Preludium lugubre, 1993 * Epitaphium 2004, 2004

Tuchowski Andrzej

* Sonata, 1988 * Ballada, 1998 * Jazz–Toccata, 1999 * Perpetuum mobile, 2000 * Sonata II wersja, 2000 * Te lucis ante terminum, 2000 * Suita Americana, 2002 * Sonata, 2003 * Jazz Suita „Americana”, 2005

Warzecha Piotr

* Momenty III, 1987

Wielecki Tadeusz

* Kaczuszka, 1988 * Gesty duszy, 1989

Wierzbicki Marcin

* Ikebania, 1992 * ...lo zefiro torna, 1993

Wiszniewski Zbigniew

* Duo, 1984 * Trio, 1985 * Trigonos, 1987 * Trio, 1987 * Ballade des Dames du temps jadis, 1989 * Concerto doppio per la tromba e fisarmonica, 1989 * Duo, 1990

Woś Łukasz

* Mała suita, 1996 * Sonatina klasyczna, 1997 * Sonatina, 1999 * Suita dziecięca, 1999

Wróblewski Waldemar

* Ballada-sonata, 1977

Zajączek Roman

* Retours, 1986

Zawadzka-Gołosz Anna

* Witraż II, 1988

Zielińska Lidia

* Sonet o Tatrach, 1985 * Dwa pudy, 1989

Zieliński Maciej

* Sonata, 1993

Zubel Agata

* Lentille, 2001 * Unisono II, 2003 * Unisono, 2004

Zuchowicz Ewa

* Bez tytułu, 1984

Świder Józef

* Suita, 1979 * Suita, 1979

(c) Elżbieta Rosińska (2003--2004, 2008)